Jak pisać o negatywnych HRowych działaniach?

Przygotowuję właśnie nowy wpis będący relacją z jednego z procesów rekrutacji, w których ostatnio brałam udział od strony kandydata…historia mało pozytywna, jest zbiorem wskazówek pod tytułem ‚czego nie robić podczas rekrutacji i selekcji’ i zastanawiam się nad tym czy w takich sytuacjach dzielić się nazwą firmy.

Kiedy piszę o pozytywach – nazwy firm padają, negatywów do tej pory nie podpisywałam pod markę, tylko pisałam o nich ogólnie. Może więc czas to zmienić…

Nie wszyscy wychodzą na tym dobrze jak pokazuje historia Sokołowa i Kocham Gotować, która zakończyła się w sądzie, ale marka ogółem zawsze budzi większą ekscytację niż marka pracodawcy. Poza tym blogi kulinarne (póki co) są zdecydowanie bardziej oblegane i bardziej opiniotwórcze niż blogi HRowe :)

Także może czas zmienić strategię…:)

Reklamy

6 uwag do wpisu “Jak pisać o negatywnych HRowych działaniach?

 1. Moim zdaniem zarówno pozytywy, jak i negatywy spokojnie mogą być podpisywane nazwą firmy i w zasadzie powinny być – ku przestrodze:) Poza tym warto byłoby dzielić się tym nie tylko z HRowcami, ale także z kandydatami do pracy – dla nich to byłoby szczególnie cenne…

  Polubienie

 2. Nie wiem czy chciałabym przeczytać o sobie i swoich rekrutacyjnych błędach – ale z drugiej strony to byłoby dla mnie wyzwanie żeby się pilnować ;)

  Polubienie

 3. Sz(cz)erzące się negatywne praktyki rekrutacyjne to niestety wciąż jeszcze plaga… biorąc pod uwagę to, że wspierasz dobre praktyki m.in. poprzez bycie członkiem Przyjaznej Rekrutacji i wspieranie jej działań, to nie wyobrażam sobie, aby na Twoim blogu zabrakło takich wpisów! Ale dla bezpieczeństwa ja bym postawiła na beznazwie:) zwłaszcza jeśli było to w trójmieście – nie ma tama zbyt wielu firm, więc jeśli była to w miarę duża firma i wpiszesz branże oraz produkty jak radzi Anonimowy, to wszystko będzie jasne.

  Polubienie

 4. Bardzo Wam dziękuję, wpis się tworzy – pewnie zawita do nas w przyszłym tygodniu, bo w tygodniu z Halloween jest wystarczająco strasznie i bez niego :) A wpis będzie o jednym z trójmiejskich wydawnictw :)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s