CupSell – odzew na nietuzinkowe ogłoszenia i gender w rekrutacji

Czy CupSell coś Wam mówi? Najprawdopodobniej większości osób jeszcze kilka tygodni temu nie mówiło to nic, dzisiaj w świecie marketingowym i HRowym nazwa ta pojawia się coraz częściej i jest o niej bardzo głośno. A to wszystko za sprawą ogłoszeń rekrutacyjnych. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji ich podejrzeć, koniecznie to nadróbcie. Firma przygotowała dwie wersje dla kobiet i dla mężczyzn:

Sposób przekazania informacji o firmie, o stanowisku i dopasowanie przekazu do grupy docelowej, robi duże wrażenie i z tego też powodu nie mogło pozostać to bez echa. Mamy tu do czynienia nie tylko ze świetnym przykładem działań rekrutacyjnych i employer brandingowych, ale także działań skierowanych na markę ogółem – na pewno poza dużym odzewem kandydatów, wzrosło zainteresowanie ofertą firmy. Sama podejrzałam z zaciekawieniem czym firma się zajmuje i co ma w swojej ofercie i przy okazji mimo tego, że ogłoszenie rekrutacyjne nie było kierowane do mojej grupy docelowej, to zainteresowałam się CupSell jako klient.
A co z samym zainteresowaniem pracą? Otóż  Prezes cupsell podzielił się informacją, na którą bardzo czekałam – spłynęło prawie 500 CV, a na najlepszych podczas rozmów kwalifikacyjnych czekała niespodzianka – potwierdzenie tego, że słowa o czekoladkach i bekonie nie były rzucone na wiatr :)

Ogłoszenie na pewno odważne, ciekawe i zwracające uwagę, z drugiej strony dobrze wyważone, a całość powoduje, że zainteresowanie pracą jest znacząco większe niż w przypadku standardowego ogłoszenia. Duży sukces! Swoją drogą jestem ciekawa jak wyglądały rozmowy kwalifikacyjne i czy ktoś skusił się jednocześnie na czekoladkę i bekon? Prawdziwy rekrutacyjny gender:)
Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “CupSell – odzew na nietuzinkowe ogłoszenia i gender w rekrutacji

  1. 500 CV do firmy, o której raczej nikt nie słyszał przed tą cała akcją – genialne! Ale fakt faktem działanie było trochę ryzykowne, mogło być różnie i nie musiało się odbić pozytywnym echem. Cieszę się z każdej takiej inicjatywy, która ubarwia świat ogłoszeń o pracę :)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s