Pracuj Select – rekomendacje kandydatów

Wracam z urlopu, otwieram eRecruitera, aby sprawdzić jak wygląda status moich projektów rekrutacyjnych i co widzę? Poza nowymi kandydatami, czekają na mnie także rekomendacje… przez 2 tygodnie rekrutacyjnego niebytu lekko wypadłam z obiegu, także głowię się cóż to się pojawiło nowego. Zaglądam i widzę listę kandydatów, których system dopasował do stanowiska pracy, na które rekrutuję. Skąd są Ci kandydaci i jak to się stało, że tak dobrze pasują?

eryk

Najszybszą drogą jest szukanie u źródeł, także po szybkiej naradzie z pracuj.pl okazało się, że to ich nowe ‚dziecko’ przychodzi z rekruterom z pomocą.

Nie wiem, czy mieliście okazję już się zapoznać z Pracuj Select – dopasowaniem kandydatów do stanowiska, ale wygląda na to, że to nowa jakość w rekruterskiej pracy. To coś pomiędzy ogłoszeniem, a poszukiwaniami bezpośrednimi. Zamieszczamy ogłoszenie na pracuj.pl, kandydaci aplikują, aplikacje spływają do nas (zarówno przez eRecruitera, jak i Strefę Pracuj), a dodatkowo po 7 dniach pojawią się rekomendacje. System automatycznie wybiera kandydatów na podstawie ich profili i naszych kryteriów. Efektem jest pozyskanie dodatkowej bazy wartościowych kandydatów dopasowanych do naszych wymogów. Taki automatyczny head hunting – fajne :)

eryk

Jeśli dobrze opiszemy nasze kryteria selekcyjne, system naprawdę trafnie dobiera i łączy nas z potencjalnymi pracownikami. Jeśli zastanawiacie się skąd Ci kandydaci nadciągają, to śpieszę wyjaśnić, że są to osoby, które mają założone profile na pracuj.pl i włączyły opcję polecania swojego konta pracodawcom. A jak widzę po ilości rekomendacji, które spływają na moje rekrutacje, takich osób jest spora ilość.

Jako, że każda nowa możliwość pozyskania wartościowych kandydatów, jest na wagę złota, cieszę się na tę opcję niezmiernie. Także , po tym jak dodacie swoje ogłoszenie, wypatrujcie nowych, rekomendowanych kandydatów. Nadejdą :)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s